Revonia moodulmaja tehnoloogia on aegumatu ja moodne.

Tehnoloogia

Aegumatu ja moodne

Revonia võlvhoonete tehnoloogia on unikaalne. Oleme uurinud vanu võlvkeldreid, mis on andnud meile võimaluse õppida mineviku ehitusmeistritelt. Oleme oma võlvhooneid luues neid väärikaid teadmisi arvesse võtnud ja edasi arendanud ning ühendanud tänapäevaste ehitusvõtete ja -materjalidega.

Loe meie lugu

Moodulid ja koostenäited

Kuusnurkne kamber

Kuppelvõlv | 4,5 m2

Kuusnurkse plaaniga moodulit võib kasutada nii eraldi kui liidetuna teiste moodulitega. Vaata koostenäiteid

Lae alla joonised ja koostenäited

Eeskojaga kamber

Kaarvõlv | 11,7 m2

Eeskoda võib paikneda nii kambri pikemas kui lühemas küljes. Vaata koostenäiteid

Lae alla joonised ja koostenäited

Lisakamber

Kaarvõlv | 9,7 m2

Lisakamber võimaldab ruumilahendust laiendada. Samuti saame lisada vaheseinu ning teha avasid kuhu vaja. Vaata koostenäiteid

Lae alla joonised ja koostenäited

Ristvõlvmoodul

Ristvõlv | 10,2 m2

Ristvõlvmooduleid võib liita nii lühemat kui ka pikemat külge pidi. Moodulid võimaldavad teha suuri avatuid ruume. Vaata koostenäiteid

Lae alla joonised ja koostenäited

Kelder, saun, moodulmaja või aiamaja – just selline nagu vajad

Kaarvõlvhooneid valmistame 3 erinevast moodulist: 4,5 m2 kuusnurkse põrandaplaaniga moodul, 11,7 m2 suurune eeskojaga ja ristkülikukujulise põrandaplaaniga moodul ning veelgi suurema ruumi saavutamiseks mõeldud 9,7 m2 lisakambrimoodul. Moodulite laekõrgus on 2,5 meetrit.

Pakutavatest moodulitest saab valida endale vajaliku suurusega ruumi. Samuti saab ristkülikukujulise põrandaplaaniga mooduleid omavahel liita nii pikemat kui ka lühemat külge pidi ja ühendada nendega kuusnurkse põrandaplaaniga mooduli.

Ristvõlvhooneid valmistame 10,2 m2 suuruse põrandapindalaga ja 2,7-meetrise laekõrgusega baasmoodulist. Selle kõiki külgi saab sulgeda või jätta avatuks, et mooduleid teineteisega liita, hoonele aknaid-uksi paigaldada või hoopiski avatuks jätta.

Kaar- ja ristvõlvmooduleid on võimalik ka omavahel liita. Võimalusi on lõputult, et saaksid endale just sellise suuruse, iseloomu ja planeeringuga mõnusa sauna, väärika maakeldri või hea atmosfääriga ning meeldejääva peo- ja olemisruumi, nagu vajad.

Vaata tehtud töid, et saada veelgi parem ülevaade!

Tehnoloogia eelised

Paigalduse kiirus ja mugavus

  • Uue keldri, sauna, maja või muu otstarbega võlvhoone paigaldamine võtab meil tavaliselt aega vaid ühe päeva.
  • Kohapeal asetame moodulid paika ja võimalusel ühendame elektri juhtmestiku. Täpsemad videod protsessist siin.
  • Eraldi vundamenti vaja ei ole. Plaatvundament on juba mooduli külge integreeritud. Paigalduseks on vajalik vaid lihtne killustikupadi, mis on loodis. Vastavad juhendid selle jaoks kaasnevad tellimusega.
  • Ainus mis peale paigaldus teha jääb on moodulite pinnasega katmine ning soovipärase ilme kujundamine. Katmiseks saab kasutada ka pinnast mis killustikupadja tegemisel välja kaevati. Kaevetööde tarbeks soovitame leida kohaliku ettevõtte, sest nii tuleb maksumus odavam ja toetad ka kohalikke tegijaid.
  • Paigaldamine on võimalik nii suvel kui talvel, nii kuivale kui ka veidi niiskemale pinnasele. Kui kahtled sobivuses – kirjuta meile. Keerulisemate projekti puhul tuleme ka kohapeale vaatama.
  • Hoolitseme ka selle eest, et kaunis koduhoov paigalduse tõttu ei kannataks. Üle muru transportimisel kasutame kõvasulammatte, mis säästavad haljastust.
  • Pakume nii võtmed-kätte-lahendusi kui ka võimalust, kus saab soetada vaid betoonkeha ning sellele soovipärase viimistluse teha ise.

Sisekliima ja kasutusmugavus

  • Võlvitud laed tagavad suurepärase õhuringluse.
  • Seinu ja lagesid viimistleme lubikrohviga, millel on steriliseeriv toime ning mis hoiab ära hallituse ja seente tekke.
  • Uksed on täispuidust, kalasabatapp-põõnadega ning valmivad käsitööna. Hinged, käepidemed ja riivid on sepistatud metallist.
  • Sisekliimat ja temperatuuri on võimalik reguleerida õhu välja- ja sissevõtu plafoonidega.
  • Hoonele saab paigaldada erinevaid aknaid soovide kohaselt. Elumajade puhul on kõige populaarsemad valikud maast – võlvini aknad mis toovad rohkelt avarust ja valgust ning ka katuseaknad.

Energia- ja loodussäästlikkus

  • Moodulid on valmistatud tugevdatud raudbetoonist mille eeldatav eluiga on ~100 aastat.
  • PUR-vahu ja pinnasega soojustatud hoonetel saavutame liginullenergia tõhususe.
  • Pinnasega kattes ei ole tulevikus vaja ka maja välisseinasid, katust, vundamenti, soojustust ning paljut muud hooldada.
  • Hoonel on maa-alune, ehk geotermiline ventilatsioonisüsteem, ning püsiva temperatuuri, niiskuse ja õhuringluse tagamiseks kasutab hoone maapinna passiivenergiat.
  • Siseviimistluses kasutame looduslikke materjale.

Revonia Green+

Tavalisest majaehituse ja ka traditioonilisest moodulmaja ehitusest oleme me mõnevõrra energia- ja loodussäästlikumad. Seda just valdkondades nagu:

  • Transport – Selle asemel, et soovitud uue maja asukohta sõidavad betooniauto, ehitajate autod, klaasi- ja ukse ettevõtted, elektrikud, sisetööde inimesed, katusemehed ja kõik teised – tuleb meie paigaldusauto vaid ühe korra ning toob kohale viimistletud kujul maja moodulid, mis vajavad kohapeal minimaalset paigaldust. Me tellime ka materjale suurtes kogustes ja ühe korraga. See tähendab, et üks auto toob ~10 maja projekti aknad, teine auto ~5 sauna kerised jne. See vähendab CO2 heitekoguseid märgatavalt. Lisaks kaasneb suurte kogustega ka soodsam hind lõppkliendile.
  • Energiakasutus – Kuna maa-aluse maja kütmiseks kulub ~30% vähem energiat kui tavalise maja, siis võidab sellest nii majaomanik kui ka keskkond. Energiakasutuse mõttes on ka ökonoomsem toota maju, keldreid ja saunasid ühes asukohas ja kontrollitud keskkonnas ning neid, siis hiljem sihtkohta transportida ja paigaldada. Geotermiline energia hoiab maa-alused moodulid suvel jahedana ning talvel soojemana. Lisaks ei mõjuta eriliselt maja sisekliimat õues möllav tuul ja torm. Maja ja sauna betoontaristu salvestab toas oleva soojuse ning need püsivad soojad ka pikalt peale kütmist. Ka Revonia keldrid töötavad täiesti elektrita. Suure mahutavusega keldrite energia kokkuhoidu võrreldes sama mahukate külmkapiga ei anna isegi võrrelda.
  • Maakasutus ja mõju ümbritevale keskkonnale – Enamik meie maa-alustest lahendustest on peale paigaldust märkamatud. Populaarseim valik selpuhul on aknad ja sissepääs teha ühele poole. See tähendab, et kolmest küljest vaadatuna on tegu pealtnäha vaid murumättaga. Hoone katusele saab istutada ka muru ja taimesid või näiteks kasutada seda terassina, kelgumäena, päikeseenegiapargina, parkmiskohana ja palju muuna. Selle mõju ümbritsevale keskkonnale on minimaalne. Paigalduseks ei ole palju ruumi tarvis ja puudub ka vajadus ümbritsevatest puudest vabaneda. Hiljem on maja niivõrd loodusesse peidetud, et tihti võib maja ees näha metsloomi, kes ei taipa, et seal sama murumätta all võiks terve suure pere elamu asetseda.
  • Materjalid ja ehitusresursid – Betoon ei ole oma loomu poolest kõige loodussõbralikum materjal. Seda ei ole ka PUR vaht. Kuid nende jalajälge vähendab asjaolu, et betoonmoodulit saab efektiivselt kasutada ~100 aastat, ehk keskmiselt 2-3 korda kauem kui keskmist puidust moodulmaja. Selle aja jooksul ei ole vaja mitu korda vahetada katust, seinamaterjale, vundamenti ning palju muud, mis tavamajal amortiseerub. Pikk kasutusiga ning olematu hooldusvajadus teevad betoonist moodulmaja üpris tuleviku resursiväheseks lahenduseks. Tootmises on tööjõud ja materjalid optimaaselt jagatud, ehk ka ehitusmaterjali ülejääki jääb minimaalselt. Standardlahenduste kasutamine aitab meil ka omahinna madalamal hoida ja tagab pideva laoseisu olemasolu.
  • Siseruumid ja innovaatiline disain – Siseruumides loob meil kliimat lubikrohv, mis on loodussõbralik ja lihtsasti taaskasutatav materjal. Lisaks on moodulites naturaalne ventilatsioon või soovi korral ka sundventilatsioon. Innovaatiliselt on kasutusel moodsad ehitusvõtted, mis tagavad kvaliteedi ning traditsiooniselt võlvlaed, mis tagavad vastupidavuse. Läbiproovitud lahendused – uues kuues.
  • Jäätmekäitlus – Kui tavaline puidust maja amortiseerub, siis see lammutatakse ning sellest saab kas küttematerjal või leiab see oma tee jäätmehoidlas. Lisaks on tavamaja lammutades palju jääki nagu soojustusmaterjalid, metallist ja plastikust detailid ja palju muud. Neid tuleb sorteerida ning taaskasutada. Betoonist maja puhul on aga peale elamispinnana kasutamist võimalik see tulevastel põlvedel uuesti kasutusele võtta kui keldri, sauna, garaazi või muu hoiuruumina. Ka lammutuse korral on võimalik betoonmoodulid üksteisest eraldada ning soovi korral uuesti kasutada. Taaskasutamise kohapealt koosevad Revonia majad peamiselt betoonist, terasarmatuurist, PUR vahust ning siis juba muust valitust – elektrijuhtmed, ventilatsioonitorud jne. Materjalide üksteisest eraldamine ja hilisem sorteerimine on üpris lihtne.
  • Kestvus – Nagu juba eelnevalt mainisime, siis võib eeldada, et betoonist maa-aluse maja kesta eluiga on ~100 aastat. Peale seda veelkord kas keldri, sauna, hoiuruumi või muuna. Siinkohal tasub mõelda ka, et milline võiks see maja olla tulevikus? Suure tõenäosusega kestab see praegusest omanikust kauem ning leiab kasutust järgnevate põlvkondade käest. Samamoodi nagu ikka veel praegu kasutatakse keldreid mille rajasid vana-vanemad.

Tehniliselt kõik, mis vaja

Vaid neljast moodulist on võimalik luua võlvhoone alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni. Loe täpsemalt tehnoloogia lehelt.

Moodulmajad