Blogi / Uudised

Pressiteade: Eestis tuldi turule ainulaadse tootega – Smartlift

Täna teatas Eesti ettevõte Revonia, et on välja töötanud uudse toote nimega Smartlift, mis on Eestis disainitud ja toodetud ning millel on suur potentsiaal tõsteseadmete valdkonnas. Tegu on kaasaegse hoiuruumi lahendusega, mis on mõeldud nii äri- kui erakliendile. Hoiuruumi teeb eriliseks iseasi, et see on peidetud põrandapinna alla ning tõuseb sealt elektrimootori abil üles.

Üle 10 aasta tegutsenud Revonia on seni tuntud olnud võlvlagedega maakeldrite, koobassaunade ja moodulmajadele tootjana. Suurenenud nõudluse tõttu otsustas ettevõtte arendama hakata ka lahendust, mis sobiks kohtadesse, kus on vähem ruumi ning kuhu nende senised betoonist moodullahendused ei mahu.

Tegu on maa sisse ja põrandapinna alla peidetud liftisüsteemiga, mis on igapäeva elu eest diskreetselt peidetud. Sisestades koodlukule õige numbrikombinatsiooni aktiveerib see lifti ning 40 sekundi pärast on maa all hoiustatud väärisesemed turvaliselt maapinnale toodud. Maa-aluse hoiustamise eeliseks on, et sealne keskkond on naturaalselt jahedam ning liftis olevate esemete säilitamiseks lisaenergiat igapäevaselt ei kulu. Soovi korral on maa-alune keskkond võimalik ka eluruumis soojema või kuivemana hoida. Lifti paigalduseks vajalik aeg kokku on 1-2 päeva. Hetkel keskendub ettevõtte veiniriiulite ja minibaaride sisutusele, kuid on välja töötanud ka spetsiaalse relvakapi mudeli suunitlusega just USA turule. Järgmiste mudelid plaanib ettevõte teha väärisesemete, helisüsteemide, kunstinäituste ja turvaruumide sisustusega.

“Oleme turule tuleku pärast väga põnevil, sest oleme juba arenduse aja jooksul palju positiivset tagasisidet saanud. Seega on oodata, et see leiab kindla koha paljudes kodudes. Kuna huvi toote järgi on olnud ka oodatust suurem siis loodame, et suudame tellimused ilma tarneaega pikendamata valmis toota“ lausus Revonia OÜ tegevjuht Rauno Oja.

Revonia turundusjuhi Erich Kivi sõnul on võimalik juba praegu endale sobiva Smartlift-i komplekteerimist proovida ka nende kodulehel. „Saab valida erinevate materjalide, stiilide ja tegumoodide vahel. Neid omavahel võrrelda ja siis ka sobiva mudeli pakkumine alla laadida.“ Oja sõnul näeb ettevõtte kasvuplaan ette, et esimesel aastal plaanitakse liftilahendusi toota ning tarnida 100 tükki. Sellest suurem osa on plaanitud ekspordiks Euroopa ja USA turule, kuid usutakse, et ka umbes 20 tükki leiab endale paigalduse Eestis.