Blogi / Keldrid

Maaalune meelerahu.

Vanasti oli tavaks, et iga maja all peab olema kelder ja seda just erinevate otstarvete jaoks. Kas hoiustamiseks, nokitsemiseks või lihtsalt tagavara ruumi tarbeks.

Tänapäeval aga ei ole uutele majadele keldreid planeeritud. Seda lihtsal põhjusel, et värske toit ja jook tuleb poest, mitte enda põllulapilt ja kõik vajaliku saab kiires korras poeletilt soetada, külmkapis säilitada ning vajalikud jalgrattad ja lumelabidad hoovipealses kuuris hoida.

Teine suur põhjus miks majaalused keldrid ei ole enam paljude uusarenduste osa on põhjus, et need on suured, ventilatsiooni ja kütteta ruumid, mis vähendavad hoone energiatõhusust ja moodustavad majaomaniku eelarvereal märgatava summa. Lisaks on ka esialgne keldri väljaehitamine kulukas ettevõtmine arvestades selle eesmärki – hoiustada asju.

Kuid sellel lihtsal ruumil on müstilisel kombel olnud läbi aja midagi, mida ei saa rahas mõõta. See on meelerahu. Lihtne kindlustunne, mis laseb öösel rahulikult magada.

Kohalikus toidupoes ütles külmseade üles, keset koogi küpsetamist avastad, et suhkur on otsas, oled jäänud haigeks ega saa kodust välja liikuda, auto ütleb üles, torm põhjustas elektrikatkestuse, tarneraskustes toidupood on tühjaks ostetud, suvised põllumajandussaadused ikkagi ei mahu tuppa ära või miinuskraadid külmutasid veetoru ära?
Selliste asjade juhtudes ütleme alati “oh oleks võinud..” ning kahetseme, et midagi varem ette ei võtnud.

Kuid nähes vaid veidikene vaeva, luues tagavarasid, hoiustades, mõistlikult varudes ning hiljem kord paari kuu tagant varusid ajakohastades saad olla valmis sellisteks juhtudeks. Üks mõistlik varude hoiustamise viis ongi just meie – Revonia keldrid.

Maja ehitust muutmata, vaid paari päevaga paigaldatav ja väga soodsate ülalpidamiskuludega on võimalik pinnasekihi alla luua pilkupüüdev maakelder, mida saab nimetada enda – maaaluseks meelerahuks.

Koht, mis on turvaliselt kaitstud maapõue sees, toimib iseenesest, on stabiilne ning loodud kestma põlvest-põlve – sisaldab endas kõiki kaasaegseid mugavusi, et kaitsta sind ettearvamatute asjade eest.