Blogi / Uudised

Pressiteade: Eestis hakatakse tootma pommivarjendeid

Täna teatas Eesti ettevõte Revonia, et on turule tulnud uudse kontseptsiooniga pommivarjendist, mis on Eestis disainitud ja toodetud ning millel on suur potentsiaal äri- ja erakliendi kaitsesektoris.

Revonia pommivarjend erineb tavalisest bunker tüüpi rajatisest seetõttu, et tegu on modulaarse lahendusega. Betoonmooduleid saab keerata ja asetada vastavalt soovidele ning seeläbi luua väikseid või suuri varjendeid.

Ka paigaldus erineb tavapärasest varjendi ehitusest. Komplektse varjendi paigaldus võtab sihtkohas aega 1-2 päeva. Moodulid ja nende sisustus on ettevõtte Vääna tehases lõplikult viimistletud ning kohapeal tuleb need paika tõsta, omavahel ühendada ning pinnasega katta.

Raudbetoonist mooduleid hakkab katma pinnas ning rajatis sisaldab hulgaliselt kaitsemehhanisme tänu millele pakub see kõrgetasemelist kaitset: kiirguse, tuuma-, keemia- ja bioloogiliste relvade, pommide, granaatide või rahutuste eest.

Standardpaketi hind algab 74 000.- eurost ning see mahutab ühe keskmise suurusega pere. Ettevõtte esindaja sõnul on võimalik aga luua ka ruume, mis on kuni 500 m2 suuruse pindalaga. Varjendeid on võimalik ka juba olemasoleva majaga ühendada. Maa-aluseid ruume saab moodsalt sisustada ning rahuajal kasutada kodu igapäevase osana, näiteks helistuudio, veinikeldri, filmide vaatamise ruumi või ka külaliste magamistoana.

“Peale paigaldust saab maa-all asuva varjendi sissepääsud ära peita ning kõrvaltvaatajale jääb varjendi olemasolu saladuseks. See oli ka üheks peamiseks tingimuseks Saksamaa klientidelt, kes soovisid paigaldust võimalikult diskreetselt ja kiirelt,” sõnab ettevõtte tegevjuht Rauno Oja.

Oja lisab: “Betoonist mooduleid on Revonia juba ka varasemalt tootnud. Üle 10 tegutsemisaasta jooksul oleme tootnud ja paigaldanud üle 1200 maa-aluse projekti. Enamus neid on moodulitest koosnevad maakeldrid, koobassaunad ja maa-alused majad. Kuid kahjuks praeguse pingelise maailmakorra tõttu töötasime välja ka pommivarjendi tootmisliini.”

Pommivarjendi moodulid ja sisustus valmivad Eestis, õhupuhastussüsteemid Šveitsis ning kemikaalide ja lõhkekehadekindlad komponendid Soomes. Varjendid on esialgu suunatud Saksamaa, Austria, Šveitsi ja Tšehhi turule.

Pommivarjendite koduleht: https://protectedunderground.com/

Revonia koduleht: www.revonia.ee