Revonia referentse vaadates oled ilmselt märganud, et siseseinasid ja ka mõningaid välisseinasid katab meil krobeline, vahest triibuline ja peamiselt valget värvi kattematerjal. See on lubikrohv. Lubikrohv on mõeldud aluspindade krohvimiseks, täitmiseks ja tasandamiseks nii väli- kui sisetingimustes. See on sobilik kasutamiseks fassaadidel, kuivades ja niisketes siseruumides, nii seintel kui ka lagedel. Sobivad aluspinnad on: roomati ja rooplaadiga kaetud puitpinnad, kõik mineraalsed krohvid, paekivi ja telliskivi pinnad, betoon ja kivi, nakkekrundiga kipsplaadid, tsementplaadid ja puitkiudplaadid. Lubikrohv on kindlasti üks neid põhilisi materjale, mida on pea iga vana maja ehitamisel kasutatud. Seega on laiemas pildis lubjal täita väga oluline roll meie traditsioonilises ehituskultuuris. On ka positiivne, et viimasel ajal on hakatud lupja, kui traditsioonilist sideainet, väärtustama ning seda aina rohkem kasutama. Tänapäeval on lubikrohv välja kujunenud teadliku inimese valikuks, kes soovib majale pikka elu ja elanikele head tervist läbi jätkusuutliku viimistluse. Mis aga on sellise materjali kasutamise eelised?
Loodussõbralik – lubikrohv on naturaalne viimistlusmaterjal. Lubikrohvi segu koosneb looduslikest liivadest, purustatud lubjakivist ja kvaliteetsest kustutatud pulberlubjast. Lubikrohvitud pinnad on antistaatilised ja ei kogu tolmu, sobides seeläbi hästi allergikute kodudesse. Erinevalt sünteetilistest materjalidest, mis võivad õhku paisata kahjulikke kemikaale, on lubikrohv mittetoksiline alternatiiv. See ei eralda lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC) ega muid ohtlikke aineid, mis võivad siseõhu kvaliteeti negatiivselt mõjutada.
Kasutamine siseruumides – tugeva aluselise reaktsiooni tõttu hävitab lubikrohv hallituse ja seened. Lubi on looduslik fungitsiid, mis tänu tugevale aluselisele reaktsioonile hävitab hallitusel ja ei lase seentel niiskes ruumis kasvada. Seega sobib lubi hästi niisketesse ja suure kasutuskoormusega ruumidesse. Nt keldrid, kus ei ole kütet või hoiustatakse lahtiselt mitut erinevat sorti saaduseid.
Niiskus – lubikrohv reguleerib ruumide õhuniiskust ja stabiliseerib temperatuurikõikumisi. Selleks on ta parim valik just keldritesse ja saunadesse. Keldrites on soovituslik õhuniiskus üle 75%. Aegadel aga kui keldris on kuivem – väljutab lubikrohv liigniiskust ning seeläbi hoiab õhuniiskuse ikkagi kõrgel tasemel. Saunadega on lugu natukene teine. Sauna kasutamise ajal salvestab lubikrohv liigniiskust ning saunaõhtule järgnevatel päevadel väljutab seda, et tagada stabiilsem õhuniiskusetaseme kõikumine. Ka Revonia elumajades on lubikrohv populaarne valik. Olenemata sellest, et meie majades on õhuniiskuse tase madal ja sarnane tavalisele elumajale siis on lubikrohv hea valik mis säilitab optimaalset ja stabiilset õhuniiskust aastaringselt ning vähendab seeläbi ohtu, et näiteks liiga kuiva õhu käes puitdetailid praguneks.
Ehituslikult – selline pidev kuiva ja niiske ning külma ja sooja vahetus ajaks paljud tavavärvid praguliseks ning värv hakkaks maha kooruma. Lubikrohv on aga elastne. Kui sein temperatuuri muutudes paisub või kahaneb, siis lubab see elastsus krohvil sellega kaasa mängida ja praod ei teki nii kiirelt. Lubikrohviga saab katta nii lagesid kui seinasid ning see peidab ka väiksemaid defekte pindadel – seeläbi luues sujuva ilme. Kui lubikrohv on enda eluea ära elanud, määrdunud või saanud füüsilisi vigastusi, siis on teda ka üpris lihtne koduste vahenditega värskendada. Seda kuidas lubikrohvi värskendada saab lugeda SIIT! Lisaks saab lubikrohvile anda endale meelepärase värvitooni.
Lisaks ehituslikult kasulikele omadustele ja heale väljanägemisele on lubikrohv kindlasti väga hea valik niisketesse ruumidesse, kus hoitakse värskeid toiduaineid, visatakse leili või kus elavad allergikud või niisama loodussõbralikke lahendusi pooldavad inimesed.
Kui tekkis küsimusi lubikrohvi või mõne muu viimistlusalase teema kohta, siis küsi need julgelt meie müügimeeskonnalt. Lubi- ja ka savikrohvi ning muude looduslike ehitusmaterjalide kohta ning neist teostatavate erilahenduste osas oskab hea nõu anda ja soovitusi jagada ka meie hea kootööpartner – MEISTRI.